Beres Hammond

Birth name: Hugh Beresford Hammond
Born: (1955-08-28) 28 August 1955 (age 57)Annotto Bay, Jamaica
Genres: Reggae
Occupations: Singer-songwriter
Instruments: singing, toasting
Years active: 1972–present
Labels: VP Records

Best site

Tempted To Touch Lyrics

[Intro: Cutty Ranks]
Well yuh caan gwaan mek she tempt yuh Beres
Yuh must haffi get har yuh hear
(Oooh oooh oooh oooh oooh yeah! yeah!)

[Chorus: Beres Hammond (Cutty Ranks)]
Hey little girl each time you passed my way I'm tempted to touch
(Baby girl, I love you more than diamonds and pearls) Oooh baby
The dress you wear, your perfume, keeps me wanting you so much
(Lord have mercy, I need you very very very bad) now I...

[Verse 1: Cutty Ranks]
Any lover weh mi waan mi haffi get (Get get get)
Any lover weh mi waan mi haffi get get get get
Any lover weh mi waan mi haffi get (Get get get)
Tell yuh if a lover weh mi waan mi haffi get
A could a Patsy, Marcia, and di one Princess
Come run dung Cutty Rankin live and direct
And when mi come a dancehall seh mi nah tek nuh check
Any lover weh mi waan mi haffi get (Get get get)
Any lover weh mi waan mi haffi get get get get
Any lover weh mi waan mi haffi get (Get get get)
Tell yuh if a lover weh mi waan mi haffi get

[Verse 2: Beres Hammond]
Now I'm gonna make sure of this time
A love like yours will never leave me again behind

[Chorus: Beres Hammond (Cutty Ranks)]
Hey little girl each time you passed my way I'm tempted to touch
(Scared it mek she gwaan tempt yuh eh?) Oooh, oooh oooh
The dress you wear, your perfume, keeps me wanting you so much
(Well mek yuh haffi get har) So much so much baby

[Verse 3: Cutty Ranks]
Because, love is a splendid ting
Lord mi seh love come up like joy it a bring
Lord mi seh, love is a splendid ting
Lord mi seh love come up like joy it a bring
Lord when yuh love yuh woman mi seh it is not a sin
Trollod a God mi know fi ride di riddim
Hitch up pon di riddim like a lizard pon a limb
Siddung pon di riddim like a tire pon a rim
Jook mi wid a pen Jah Jah charge yuh fi send
Her do [?] mi proud a mi livin
Gallang Cutty Rank cau yuh a shock xau yuh a sting
Di girl dem haffi crown mi king
Cau any lover weh mi waan mi haffi get (Get get get)
Seh lover weh mi waan mi haffi get get get get
Any lover weh mi waan mi haffi get (Get get get)
Tell yuh if a lover weh mi waan mi haffi get

[Verse 4: Beres Hammond (Cutty Ranks)]
Now I can't help thinking of you (Baby girl!)
Of all the lonely nights that you put me through
Come on baby let's get down, talk about it close the deal
Let's close the deal, HEY!
Good vintage wine sweet conversation you and I, let start it
Hey, hey, hey, hey, hey!

[Verse 5: Cutty Ranks]
I gwaan kiss har, hold har and run har dung
Two a we inna house dress up inna night gown
Hear di dog outside, stand up and a howl
Bust listen Cutty Rankin mi a di talk a di town
Any lover weh mi waan mi haffi get (Get get get)
Seh lover weh mi waan mi haffi get get get get
Any lover weh mi waan mi haffi get (Get get get)
Tell yuh if a lover weh mi waan mi haffi get